Kolejny udany i pełen emocji i nowych wrażeń weekend.

Na arenie międzynarodowej ścigaliśmy się w ten weekend. Nowe wspomnienia, nowi znajomi, nowe doznania i doświadczenia to jest to czego nam nikt nie zabierze. Super spędzony czas na pielęgnowaniu pasji oraz przy okazji trochę wyników które udało się osiągnąć w różnych sportach. Poziom sportowy konkurencji coraz wyższy ale #hbafamily jakoś daje radę.

Zaczniemy nietypowo od biegania. Jacek Marciniak zeszłotygodniowy zdobywca GF Stelvio w sobotnią noc biegł w półmaratonie wrocławskim. Start bez większej spiny i przygotowania, jako etap cyklu treningowego wypadł bardzo przyzwoicie i Jacek uplasował się około 500 miejsca open na +/- 10 000 startujących osób !!
Bartek Luty podjął mega wyzwanie HERO Südtirol Dolomites gdzie wywalczył 19 m-ce w kat oraz 39 open na dystansie 60 km.
Reszta naszej ekipy od rowerów górskich startowała na dwóch frontach. Bike Maraton tym razem w Ludwikowicach Kłodzkich oraz XC w Łańcucie. I tak w BM: Łukasz Huzarski zajmuje 4 miejsce w kategorii wiekowej M3 oraz 7 miejsce open na dystansie mini. Paweł Rozdolski pojechał świetne zawody i zajął 2 miejsce w kat M3 oraz 10 open na dystansie giga. W Łańcucie zaś w swoim debiucie w wyścigu CX Krzysztof Pazdan wskoczył na podium kat. M2 (3m-ce) oraz był piąty open.
Wracając do szosy. W Sobotę Wojtek Greczka reprezentował koszulkę HBA na BikeAtelier w Psarach na dystansie PRO-90 km przyjechał na 20 miejscu w kat. oraz 83 open.

Spora grupa ścigała się w serii wyścigów Via Dolny Śląsk. W Sobotę podczas GRAND PRIX Doliny Baryczy XXVI Memoriał J.Grundmanna i J.Wizowskiego na medal spisały się nasze Panie. Agnieszka Śpica wygrała open wśród kobiet oraz K3 natomiast na trzecim miejscu w K3 uplasowała się Magdalena Zinkowska. Niestety pechowo po defekcie do mety nie dotarła Małgorzata Zimnicka. Wśród panów w kat M5 najszybszy okazał się Piotr Pawłowski a Bartosz Huzarski był 2 w M3 i 3 open. Podczas niedzielnego ścigania w Koronie Kocich Gór, Bartek znów zajął 3 m-ce open i 2 w M3 da dystansie maxi, Piotr Pawłowski wygrał wyścig w swojej kat wiekowej M5 na dystansie maxi. Agnieszka Śpica wygrała open wyścig wśród kobiet oraz swoją kat wiekową K3 na najdłuższym dystansie. Gosia Zimnicka uplasowała się na 4 miejscu wśród kobiet w K3 również na dystansie maxi.

Na dystansie mini Łukasz Huzarski zajął 4 m-ce open oraz jednocześnie 4 w M3. Katarzyna Nijander wśród kobiet K4 zajęła 4 miejsce.

Najstarszy z naszych podopiecznych Pan Franciszek Gustowski pokonał cały dystans maxi zarówno podczas Doliny Baryczy jak i Korony Kocich Gór zdobywając komplet punktów w obu wyścigach.

W niedziele w III Klasyku Skalmierzyckim startował Damian Węglarz który zajął 11 miejsce open oraz 6 w kategorii wiekowej.

A za wsparcie dziękujemy jak zawsze: Oponeo.pKallisto Sportswear MUSLI4U DEES