Otwarcie 2018

Sezon 2018 otwarty już na dobre. W zeszły tydzień ruszył oficjalnie sezon kolarski w Polsce. Oczywiście zgodnie z tradycją, zielone światło dał Ślężański Mnich, na którym w peletonie amatorów kręciła rekordowa grupa 950 uczestników podzielnych na dwa dystanse i kat.wiekowe.

Dla grupy szosowej wyścig w Sobótce był pierwszym przetarciem startowym w sezonie, wyścig choć krótki był szybki i chaotyczny. Obroną ręką z tej potyczki wyszły Panie z K3 gdzie Karolina Maciejewska zajęła świetne 3 miejsce a Agnieszka Śpica finiszowała na miejscu 6.

Piotr Pawłowski na dystanse Pro był 4 w M5.

W tym samym czasie na drugim końcu polski podczas Mtb Cross Maraton Chęciny Krzysztof Pazdan wygrywa w Open !! i tak podsumowuje swój start:
– Piękna pogoda i suche trasy zapowiadały ciekawe zawody. Dzięki zgrupowaniu HBA w Chorwacji udało się zbudować dobrą formę już na samym starcie sezonu. Na inaugurację sezonu udałem się na MTB Cross Maraton w Chęcinach. Dystans 20 km sugerował, że będzie to szybki wyścig od startu do mety. Niestety 1,5 km po starcie zgubiłem bidon i resztę rywalizacji musiałem smażyć się w kwietniowym słońcu bez wody. Po pierwszym podjeździe oderwałem się od peletonu wraz z dwoma rywalami, z którymi zgodnie współpracowałem. Na ostatnim podjeździe oderwałem się od rywali i samotnie z ponad minutową przewagą przekroczyłem linię mety.

Ostatni weekend 14-15.04.2018 to znów rywalizacja na Dolnym Śląsku. Inauguracja sezonu MTB dla naszej grupy błotniaków nastąpiła podczas Bike Maraton w Gmina Miękinia. Tu w zależności od potrzeb i wiosennych możliwości każdy jechał swój dystans, swoim tempem. To co warto odnotować, to nasz triatlonista Jacek Marciniak, który w styczniu wsiadł pierwszy raz w życiu na rower MTB a w Miękini ukończył dystans GIGA ! 🙂
Ale i tutaj podczas dekoracji byliśmy widoczni. Agnieszka Śpica zajęła 3 miejsce open wśród kobiet na dystansie Mega, wygrywając jednocześnie swoją kat. wiekową. A nasz młody i nowy w projekcie Wiktor Buczak dzielnie wywalczył 3 m-ce na Mega w swojej kat. wiekowej.

W Sobotę Małgorzata Zimnicka, która za MTB nie przepada, wybrała się na Road Maraton Orzesze gdzie podczas jazdy indywidualnej na czas wywalczyła 3 miejsce w M3 uzyskując 4 czas dnia wśród kobiet.

Niedziela to zaś szosa i drugi etap cyklu Via Dolny Śląsk & Szosowy Klasyk. Tym razem kolarze szosowi spotkali się w Miękini i rywalizowali na dwóch dystansach, FUN 51km oraz PRO 102km, pokonując 25,5 km rundę odpowiednio 2 lub 4 krotnie. Wszystkie starty w kat. wiekowych ale łącznie na trasę wyruszyło około 500 osób. Na dystansie PRO podium w K3 zdominowały nasze dziewczyny, wygrała Karolina Maciejewska, 3 była Małgorzata Zimnicka a 4 Agnieszka Śpica. Paweł zajął 3 m-ce w kat M3 a Piotr Pawłowski wygrał po finiszu M5.

Za tydzień peleton wraca do Gmina Sobótka na kolejny etap Via Dolny Śląsk.

Odwiedzając wyścigi kolarskie zapraszamy do strefy Expo i naszego stoiska. Można tu spotkać patrona i założyciela HBA Bartka Huzarskiego, chyba że akurat jest gdzieś na trasie, robi zdjęcia, dopinguje zawodników lub sam się męczy.