Zima na rowerze. Jak się do niej przygotować?

Przy współpracy z ekspertami portalu Dadelo.pl przygotowałem dla Was praktyczny poradnik na sezon zimowy. Znajdziecie w nim wiele przydatnych informacji na temat doboru stroju, sprzętu, technik jazdy oraz kilka prostych sztuczek, które znacznie ułatwią jazdę w trakcie przymrozków.

Stworzyliśmy parę uniwersalnych zestawów ubrań, które sprawdzą się przy niskich temperaturach. Pokazaliśmy także, jak łączyć poszczególne części garderoby oraz opisaliśmy zalety różnych typów rękawic i masek. Podzieliłem się także własnymi przepisami na domowy izotonik oraz rozgrzewającą herbatę z imbirem i miodem, które przydadzą się Wam na trasie.

Pamiętajcie, żeby w trakcie sezonu zadbać o odpowiedni dobór sprzętu do roweru. Dobrze dopasowany komplet błotników zapewni odpowiednią ochronę przed błotem oraz śniegiem, a opony kolcowane przydadzą się na bardzo śliskich nawierzchniach.

Wymiana wiedzy i doświadczeń z redaktorami Dadelo.pl pozwoliła stworzyć bardzo przejrzysty poradnik, który sprawdzi się, jeśli planujecie jeździć rowerem w trakcie zimy. Pamiętajcie jednak, że żaden sprzęt nie zastąpi rozwagi i koncentracji, a nawet chwila nieuwagi może skończyć się upadkiem i poważną kontuzją.

 

Taki materiał przygotowaliśmy dla Was wraz z portalem Dadelo.pl: 

https://www.dadelo.pl/blog/zima-na-rowerze/

biker in winter, Orlicke Mountains, Czech Republic